Leden 2010

Provzdušnovač

23. ledna 2010 v 17:54

Provzdušnovač

Provzdušnovač je žádaným strojem pro udržované zahrady a hlavně trávníky. Travní provzdušnovač jinak nazývaný vertikutátor či skarifikátor vypadá jako klasická sekačka na trávu.
Provzdušnovač má za úkol odstranit z trávníku nadbytečný "materirál" zabraňující přísun vzduchu k půdě. Materiálem který provzdušnovač odatruňujě může být strá tráva, stébla jiných rostlin, větvičky a v neposlední řadě mech.
Levnější modely provzdušnovačů nemají žádné sběrné zařízení, například koš za provzdušnovač. U těchto levných modelů je zapotřebí mít další nástroj - hrábě . Provzdušnovač materiál vyčeše ,ale nechá ho ležet na trávě, kam časem zase zapadne.

Dražší modely mají koš za provzdušnovač do kterého se vyčesaný materiál ukládá.

Dále lze koupit provzdušnovač elektrický či benzínový.

Kdo používá zahradní traktor, jistě nepohrdne jeho rozšířením o provzdušňovač trávy za traktor.

Sněhové frézy servis oprava

20. ledna 2010 v 1:19
Často se lidé diví proč někteří prodejci nechtějí vzít jejich sněhové frézy do záručního servisu. Vlemi Častým důvodem je deformace lopatek ve fréze. Ohnutí frézovacího "šroubu" nebo lopatek je najetí na kámen, který se dostane se sněhem do útrob frézy kterou následně poškodí.
Oprava nemusí být u dražších strojů tak náročná. Dražší frézy jsou z kvalitnějších materiálů, které vydrží i menší kameny. Lopatky se u těchto fréz jednoduše vyklepou zpět. Levné frézy takové štěstí na opravu nemají.
Kvalitní záruční i pozáruční servis a oprava by měla být samozřejmostí každého profesionálního prodejce sněhových fréz.

Sněhová fréza

20. ledna 2010 v 1:00 | Michal

Sněhová fréza - jejich nedostatek

Sněhová fréza je v současné chvíli nejprodávanějším artiklem hobby a garden centrech. Od prodejce mám informaci, že sněhové frézy jsou nedostatkovým zbožím.

V minulých letech sněhová fréza nešla naodbyt, proto se obchodníci dostateně nepředezásobyli. Letošní zima je bohatá na sníh ve všech krajích celé České republiky. Sami obchodníci nemohou dostatnčně pokrývat poptávku spotřebitelů a zákazníků. Sněhové frézy jsou k prodeji třeba ještě zde.

Motorová pila

8. ledna 2010 v 14:06

Motorová pila

Benzínová motorová pila

Motorová pila má benzínový spalovací motor v těchto pilách nabízí vysoký výkon a neomezenou mobilitu. Váš pohyb není limitován přívodem elektřiny a můžete tedy vyrazit na zahradu, do sadu nebo do lesa. Podle výkonu obvykle rozdělujeme motorové pily do 3 kategorií:

- Hobby motorová pila - mají nižší objem motoru a tedy i výkon, dobře se osvědčí při občasném řezání dřeva s menším průměrem (20 - 30 cm).
- Farmářská motorová pila - můžeme je nasadit při pravidelném řezání palivového dřeva, dřeva s větším průměrem a tvrdého dřeva. Dobře se uplatní při práci na zahradě, při prořezávání stromů a není pro ně problém pokácet kmen do cca 50 cm.
- Profi motorová pila - jak už název napovídá, jsou to pily pro profesionály, kteří s tímto nástrojem pracují denně - největší výkon, nejdelší lišty.

Recenzce na nářadí je i zde "zahradní traktor webnode" Motorová pila prodej.

Leták, letáky Obi Bauhaus

7. ledna 2010 v 20:58
Aktuální leták všech možných prodejců zahradní techniky na serveru s letáky. Například Obi Bauhaus Mountfield.

štípač LV 80

7. ledna 2010 v 20:55

štípač LV 80


Štípačka
vertikální
LV 80 Woodster přebírá množství prvků od svých profesionálních bratrů z rodiny Scheppach. Vertikální štípačka na dřevo LV 80s napájením 400 V si tlakem 7,5 Kg bezproblému poradí s poleny až do přes jeden metr (104cm).
Štípačky dřeva nabízejí neocenitelnou pomoc při přípravě palivového dříví. S jejich pomocí pohodlně a bezpečně připravíte dříví do krbu rychlostí, které není možné klasickou sekerou konkurovat. Pokud je dřevo hlavní zdroj tepla ve vašem domě, potom se vám počáteční investice do štípače dřeva HL 800velmi rychle vrátí - v uspořeném čase, námaze a především v nižší ceně kulatiny oproti ceně dříví připravenému na zátop.
Průměr polena které je možné štípat v LV 80 je420 mm. Štípačka LV 80 má počet otáček 1 420 ot/min. Rozměry stroje LV 80 : 830x930x1470 mm
Rozměr štípacího stolu LV 80: 400x330 mm
Výška štípacího stolu LV 80: 315 / 575 / 760 mmHL 1000 štípač HL

7. ledna 2010 v 20:48

HL 1000 štípač

Štípačky dřeva HL 1000 se skládají z pevného, stabilního rámu, motoru, čerpadla, pístu, štípacího klínu a ovládacích prvků HL 1000. Štípač dřeva HL 1000 vyvíjí tlakovou sílu na štípací klín a ten následně trhá dřevěné poleno. Horizontální štípačky slouží ke štípání menších kusů dřeva (obvykle do 25 cm průměru a 52 cm délky). Vertikální štípačky HL 1000 jsou výkonnější stroje zaměřené na časté štípání větších kusů dřeva.

Štípačky HL 1000

Štípačky HL 1000 se také liší podle maximální délky a šířky polena, vyvinuté síly štípání, rychlosti zpracování dřeva, výkonu, přívodního napětí (230/400V). Pro všechny je však společný tichý, bezproblémový chod, jednoduchá údržba a velmi vysoká bezpečnost.