Jak si vybírat sekačky

29. dubna 2010 v 14:10
Nevíte kterou sekačku si pořídit? Nevíte podle čeho si v širokém spektru sekaček vybírat? Vybírejte si sekačky podle toho co potřebujete. My Vám pomůžeme.
Celý článek jak si vybrat sekačku.

2. Povaha terénu určuje velikost koleček a podvozku sekačky.

Pokud je váš trávník rovinatý, nebude hrát toto hledisko takovou roli. Pokud je ale členitý, s velkým převýšením či nerovnostmi, bude pro Vás snazší pracovat se sekačkou, která má vlastní pojezd a dostatečný výkon. Je možnost zvážit nákup sekačky s velkými koly, která zlepšují výkon právě v náročnějším terénu.
Sekačky s velkými koly: WB 506, Solo 586,

3. Členitost terénu ovlivňuje výběr sekačky

Musíte sekat kolem stromů, skalek či jiných překážek? Pokud to velikost trávníku dovolí, vyberte si lehčí modely. U větších ploch zvažte model s předními natáčecími koly. Velmi dobře se manévruje se sekačkou, která má velká zadní kola.
Sekačka s natáčecími koly: Yard-man 6021

4. Výbava

Věci jako skládací koš, snadno nastavitelná ergonomická řidítka, pohodlné nastavení výšky sečení či regulace rychlosti u modelů s pojezdem Vám mohou zpříjemnit čas, který budete věnovat péči o váš trávník. Skládací řídítka mají elektrické sekačky Dolmar nebo benzínové sekačky Dolmar.
Všechny sekačky včetně bubnové sekačky naleznete nasesterském webu.
Jak si vybrat sekačku
Udržet trávník podle vašich představ pomocí sekačky na trávu je možné pouze v případě, že dobře zvážíte svoji investici při jejím výběru. Sekačky renomovaných značek vám dokážou vrátit vyšší počáteční náklady svým dlouholetým bezproblémovým provozem, dostupnými servisními místy i náhradními díly a v neposlední řadě také větším komfortem při práci s nimi (centrální nastavení výšky, nastavení madla, mulčování, vyhazování bočním deflektorem apod.).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama