Květen 2010

Akce vyžínač, křovinořez

27. května 2010 v 13:56
Akce na vyžínač křovinořez
Profesionální prodejce zarhadní techniky nabízí akce a slevy.
Od 27.5 akční cena na špičkové vyžínače a křovinořezy Hitachi: CG 22 EABLP pouze 3 999,- a CG 24EKS akce 6490,-. Slevy jsou až o 40%! Akce u obchodníků

Akce Špičkový kvalitní Japonský vyžínač HITACHI CG 22EABLP.
Na vyžínač jsou k dostání náhradní díly. Kvalita tohoto vyžínače je nejen v kvalitě použitých materiálů ale i v kvalitě konstrukce. Tento vyžínač je konstrukčně řešený tak, že i při delší práci netrpí Vaše klouby z důsledků otřesů. Vyžínač má nízké vibrace. 
Nekvalitní vyžínače (levné Čínské). Tyto vyžínače mají vysoké vibrace, jejich 30-ti minutové použití má zátež na klouby jako 5-ti kilometrový běh v nekvalitní obuvi.
Špičkový kvalitní Japonský křovinořez HITACHI CG24EKS. Na křovinořez jsou k dostání náhradní díly. Kvalita tohoto křovinořezu
je nejen v kvalitě použitých materiálů ale i v kvalitě konstrukce.

Tento křovinořez je konstrukčně řešený tak, že i při delší práci netrpí Vaše klouby z důsledků otřesů. Křovinořez má nízké vibrace.

Nekvalitní křovinořezy (levné Čínské). Tyto křovinořezy mají vysoké vibrace,
  jejich 30-ti minutové použití má zátež na klouby jako 5-ti kilometrový běh v nekvalitní obuvi.

Mulčovač - kdy nepoužívat

26. května 2010 v 18:36

Mulčovač 

Mulčovač je určen k mulčování trávy na udržovaných travnatých plochách, neudržova-
ných plochách např. zahradách, loukách apod. s maximální výškou porostu 25 cm. . 

Zakázané používání mulčovače

Sečení a mulčování je zakázáno výslovně:
  • používat mulčovače Na pozemcích, jejichž povrch je nám neznámý a lze předpokládat výskyt nežádoucích předmětů jako láhve, kameny, kusy železa, dráty, stavební materiál.
  • Na místechnepoužívat mulčovač kde nemůžeme eliminovat pohyb osob, motoristů, zvířat nebo učinit vhodná opatření k zamezení jejich pohybu v dosahu jejich možného ohrožení.   
  • Používání na veřejných komunikacích. Motorová jednotka velkého mulčovače Dakr není schválena pro provoz po pozemních komunikacích 
  • Pokud je sekačka či mulčovač nekompletní nebo poškozená.
  • Obsluha mulčovače osobou mladší 18 let nebo osobou psychicky a mentálně postiženou.

Testování sekačky WB 536

26. května 2010 v 18:16
Test sekačky WEIBANG 536. Cílem testu bylo zjistit jestli sekačka WB 536 dokáže posekat mokrou a vysokou trávu. Sekačka prošla na výbornou. Sekačky WEIBANG se mohou jen doporučovat.


Bubnová sekačka BDR-595E Vari

19. května 2010 v 16:49

   Bubnová sekačka Vari BDR-595E Adela

  Bubnová sekačka Vari  BDR-595E EuroAdela (Euro Adela) splňuje nejnovější evropské bezpečnostní normy pro tuto kategorii bubnových sekaček.
Nové provedení bezpečnostního krytu BDR-595E Euro Adela kolem disku bubnové sekačky zaručuje maximální bezpečnost při práci. Konstrukce ochranného rámu sekačky společně s plentou kolem celého obvodu žacího disku sekačky Vari přitom nebrání dokonalému useknutí trávy a jejímu plynulém řádkování na pravé straně stroje.

Čerpadla na vodu

19. května 2010 v 12:55

Čerpadla

Čerpadla na vodu - vzhledem k aktuální povodňové situaci se snaží vyjít někteří prodejci čerpadel vstříc a snižují ceny. Levná čarpadla nabízejí ve speciálních akcích. Kalová čerpadla jsou poptávaným zbožím.

Křovinořezy Ryobi

18. května 2010 v 13:17

Benzínové vyžínače a křovinořezy Ryobi

Benzínové vyžínače a křovinořezy Ryobi jsou výbornou volbou pro jakoukoliv práci kolem domu. Největší typ s enormně silným motorem 52cm3 se potom nezalekne ani opravdu tvrdé zátěže.
Startování křovinořezů Ryobi je díky systému Quik-FireTM opravdu hračkou.

Pomocí primeru napumpujete benzín, páčku poloautomatického sytiče nastavíte do polohy start a lehce nastartujete každý vyžínač nebo křovinořez.

Křovinořez Ryobi

Žádné další složité přepínání poloh při nastavení křovinořezů Ryobi Vás už nečeká, vše se děje automaticky. Potom si už jenom užíváte rychlou reakci na plyn, antivibrační měkčenou rukojeť. Vyžínače a křovinořezy Ryobi mají  bohatou výbavu a v neposlední řadě i krásné zpracování všech detailů stroje a povedený design. U většiny modelů křovinořezů je dělená hřídel, která Vám umožní bezproblémový transport v autě nebo dovolí rozšířit možnosti křovinořezu o příslušenství, jako je pila, žky na živý plot, kultivátor nebo foukač.

Návody na manuály

14. května 2010 v 13:59
Na partnerském webu zahradni-traktorjsou nové manuály a návody na křovinořezy. Časem mají přibýt nové návody na sekačky, traktory a podobně.

Aktuální video jak urdžovat zahradní traktor MTD

12. května 2010 v 17:24
Aktuální video jak urdžovat zahradní traktor MTD. Video o vysypání sběracího koše, používaní deflektoru. Údržba traktoru, výměna oleje.. Vše na trakotry MTD
DAKR PANTER

10. května 2010 v 12:56

DAKR PANTER

Panter je profesionální stavebnice výrobce Dakr, u které můžete k jedné pohonné jednotce (FD-2,FD-3) připojit celou řadu příslušenství a využívat tak stroj po celý rok.
Nejprodávanější pohonnou jednotkou v obchodě NAMIR.CZ je typ FD-2. Má výkonný motor a s připojenou sedačkou se můžete nechat pohodlně vozit. Silnější typ FD-3 dokáže posekat hektar za hodinu. Jednotku FD-3 lze bez problému použít k orání!

TEKTON - bubnové sekačky

10. května 2010 v 12:51

 TEKTON - bubnové sekačky

Bubnovou sekačku můžete koupit buď jako jednoúčelový stroj (TEKTON), nebo jako příslušenství k multifunkční stavebnici (PANTER).
Bubnová sekačka Tektonse ideálně hodí ke kosení trávy na pozemcích s vysokou trávou. Konstrukci sekačky Tekton tvoří unikátní trubkový rám, který je velmi odolný proti pnutí a kroucení, ale zároveň je velmi lehký. Kvalitní rám Tekton unabízí oproti konkurenci výrazně nižší hmotnost (30-35 kg), což velmi usnadňuje manipulaci. Složit Tekton do kufru kombi je i pro jednoho člověka hračka.

Sekačky  Tekton od výrobce Dakr jako jediné na trhu umožňují vyměnit bubnovou sekačku za mulčovač, který rozemele i přerostlou trávu na drobné kousky.

Nový web na akce z letáků

7. května 2010 v 10:30

Web letáky

Web prochází letáky a vybírá akce z Obi, Bauhaus, Tesco, Penny, albert.
Vznikl nový blog hledají akce v letácích. Akce na zahradní techniku (sekačky, traktory), potraviny (jídlo), vybavení do přírody. Prochází letáky s nábytkem, bytovými doplňky. Letáky porovnává a vybírá nejlepší a nejzajímavější akce. Momentálně je web nejvíce zaměřen na potraviny.
Odkaz na nový web.

Mulčovač

6. května 2010 v 18:01
Profesionální mulčovačna velké pozemky. Mulčovačod firmy Dakr lze postavit ze stavebnice Panter.

Dakr

6. května 2010 v 17:06

Dakr

Dakr je firma českých majitelů, která byla založena v roce 1991: Od počátku Dakr vyvýjí, vyrábí, prodává a servisuje stroje pro údržbu zahrad, luk a kumunikací. Původně se začalo vyvýjet v nejskromějších podmínkách. Dnes má firma Dakr vlastní výrobní areál a nejšpičkovější výrobní stroje. Za což Dark vděčí zejména důveře zákazníků a práci svých zaměstnanců.
Výrobky Dakrl ze koupit zde.

Levné sekačky Obi, Mountfield?

6. května 2010 v 15:27

Levné sekačky, kvalita, Obi Bauhaus?

Doporučuji kupovat sekačky weibang. Levné sekačky Obi nebo Mountfield? Levné sekačky pod 5-6tisíc mají díly na jedno použití, nebo spíše na jednu sezonu.
Je lepší si nechat doporučit sekačku od profíka na sekačky a zahradní traktory. V obchodech typu Obi Mountfield Bauhaus, či dokonce hypermarket vám doporučí stroj který přišel objednáný od lidí kteří objjednávávají rohlíky, pračky, prací prášky. A prodejce v obchodě se teď musí snažit sekačku prodat.
U menších prodejců také sežene sekačky za 1500Kč, ale téměř jistě uslyšíte, že se míň nadřete s obyčejnou kosou na trávu než se sekačkou za 1500Kč. Tyto prodejci profesionálové nabízejí otestované a osvědčené sekačky.

Kde nekupovat zahradní traktor

5. května 2010 v 17:21

Kde nekupovat zahradní traktor

Při výběru zahradního traktoru je nutné nedívat se jen na cenu zahrdního traktoru. Ale je potřeba pořádně si rozmyslet kde zahradní traktor  koupíte. NEDOPORUČUJI traktor z Bauhaus, rozhodně se pořádně předem rozmyslete. Traktor z letáku Bauhaus byl objednán serverem itest, k testování. Itest objednal traktorů více.

Jak dopadlo testování Bauhaus traktoru (celý článek):

citace z testování: "Koupen (pozn. traktor)byl v Bauhausu. Předem jsme avizovali, že máme o traktor zájem a chceme si jej odvézt. Prodavač řekl, že můžeme přijet nejdříve za 1 hodinu, protože traktor musí připravit. Domnívali jsme se tedy, že traktor bude připraven k provozu. Ona příprava ale zřejmě spočívala ve "vylovení" objemné krabice ze skladu."


Dodán byl tedy v krabici, nepřipravený. Jen rozebrání krabice a vyndání traktoru nám posléze zabralo asi 1 hod.
 V krabici byl traktor rozložen - nám se traktor jako běžnému uživateli nepodařilo složit - naši technici to zvládli. V krabici byl nesmontovaný traktor a hromada dílů a šroubů.

Bylo nutno smontovat řízení, přimontovat zadní sběrací zařízení a další "drobnosti". Prodejce ani po telefonické urgenci nebyl schopen sestavení zajistit. V záručních podmínkách je ale zakázáno, aby stroj seřizoval někdo jiný než Bauhaus, tak nám není moc jasné, jak to vlastně tento prodejce myslel. Před prodejem nás prodavač upozornil, že musíme vyměnit přepravní olej a že máme postupovat dle návodu. Ten se nám ale moc přehledný nezdál.


---------------------------------------------------------
Než budete vybírat zahradní traktor z letáku přečtěte si co nabízejí letáky ostatních hyper prodejců.Srovnání letáků.
Nebo se obrattě na profesionálního prodejce zahradní techniky (zahradní traktory, sekačky) který prodává za internetové ceny a nabízí špičové služby.

FD2 a FD3

3. května 2010 v 11:24

FD-2 a FD-3 pohonné jednotka Dakr

Označení FD-2 nebo FD-3 nese základní díl stavebníce Panter od českého výrobce Dakr.
Tento díl je FD-2 vypadá takto:
dakr panter FD2
Na obrázku jsou ještě hrábe které dostane při koupi FD 2 u autorizovaného prodejce.
 Sekačky Panter jsou "žacími nástavci" na pohonnou jednotku FD-2.
Žací nástavec lze libovolně měnit podle potřeby. Základem je pohonná jednotka FD-2 Technické parametry FD-2, motor má čtyřtaktní Intec Pro 65.
Za strojem FD-2 se v základní verzi chodí. Rychlost pojezdu lze samozřejmně měnit. K pohonné jednotce lze dokoupit i sedátko na kterém lze pohodlně sedět.


Výrobce motoru pohonné jednotky FD-2 je Briggs&Stratton USA Obsah motoru : 190 cm3. FD-2 má tři rychlosti dopředeného pojezdu.
Pojezd dozadu FD-2 nemá, až pohonná jednotka FD-3 která má již 120kg.
Typ FD-3 doporučujeme od výměry 1 ha (10 000m2). FD-3 je silnějšíé verze vhodná i pro orání a těžké práce.
Specializovaný prodejce pohonné jednotky FD-2 a všech rozšíření.