Červenec 2010

Průtokové charakteristiky čerpadla na vodu

22. července 2010 v 10:38
Průtokové charakteristiky čerpadla na vodu.
Charakteristiky vyjadřují v jakém poměru je voda čerpána s výškou do které lze voda čerpat.

Příklad:
  • Pokud budete chtít pomocí čerpadla na vodu vytlačit vodu do výšky 30m bude se voda čerpat rychlostí 5litrů za vteřinu.
  • Pokud budete chtít pomocí čerpadla na vodu vytlačit vodu do výšky 20m bude se voda čerpat rychlostí 7litrů za vteřinu.
  • Pokud budete chtít pomocí čerpadla na vodu vytlačit vodu do výšky 10m bude se voda čerpat rychlostí 15litrů za vteřinu.
...
Výše popsané charakteristiky jsou lépe pochopitelné z grafů (graf průtokové charakteristiky je hůře čitelný).

Čerpadla na vodu 4000/4 Jet

22. července 2010 v 10:30
Čerpadla na vodu Jet 4000 jsou prodávaná prodejcem Mountfield. Čerpadlo Jet  4000/4 je výrobkem firmy Gardena je model zahradního čerpadla s mnohostranným využitím na zahradě. Lze čerpat i chlorovanou vodu z bazénů. Čerpání vodovodní a dešťové vody. Silné zahrandí čerpadlo s tichým chodem a snadnou obsluhou čerpadla.


Čerpadla na vodu JP Basic 4

22. července 2010 v 10:28
Čerpadla na vodu Jet jsou prodávaná prodejcem Mountfield. Čerpadlo Jet   JP Basic 4 je výrobkem firmy Gardena je model zahradního čerpadla s mnohostranným využitím na zahradě. čerpání vodovodní a dešťové vody. Kvalitní litinové zahradní čerpadlo JP Basic 4.


Čerpadla na vodu Jet 3500

22. července 2010 v 10:27
Čerpadla na vodu Jet jsou prodávaná prodejcem Mountfield. Čerpadlo Jet  3500/4 je výrobkem firmy Gardena je model zahradního čerpadla s mnohostranným využitím na zahradě. čerpání vodovodní a dešťové vody. Velké madlo pro snadnou manipulaci.

Čerpadla na vodu - jak si vybrat čerpadlo

21. července 2010 v 14:51
Čerpadla na vodu - jak si vybrat čerpadlo
Při výběru čerpadla musíte znát:
  • Z jaké hloubky bude čerpadlo čerpat vodu
  • Do jaké výšky a najakou vzdálenost bude čerpadlo vodu čerpat
  • Jak často se bude voda čerpat
  • Je-li v dosahu zdroj elektrické energie (většinou 230 Volt)
  • Míra znečištění čerpané vody
Dle těchto parametrů se rozhodujte. Samozřejmně při výběru čerpadla je také rozhodující a elimunující cena.

Makita bourací kladiva

21. července 2010 v 14:44
Bourací kladiva Makita jsou známá svou kvalitou a širokým spektrem z kterého lze bourací kladiva vybírat. Bourací kladiva Makita - kanga jsou určena bourání demolici stavebních prvků. Pomocí bouracího kladiva lze například bourat (odstraňovat) cihly, obkladovou dlažbu, dlaždičky, beton, kámen, asfalt.
Samozřejmě bourací kladiva Makita si poradí z udusanou navážkou (např. klenby stropů starých domů). Makita nabízí velmi levná bourací kladiva od 25 000kč po bourací kladivo za 65 000kč. Všechna bourací kladiva renomovaných výrobců lze najít profesionálních prodejců.

Kompletní nabídka strojů Makita

13. července 2010 v 15:26

Makita

Makita vyrábí mnoho strojů a zařízení. Velký výběr za rozumné ceny strojů Makita si vyberete v mnoha intrnetových obchodech. Doporučujeme nakupovat od ověřených prodejců - autorizovaní prodejci Makita.

Křovinořez

12. července 2010 v 16:06
Elektrický křovinořez: Cenově nejdostupnější křovinořez, nevýhodou je kabel, který musíte za sebou tahat a síla motoru. Doporučujeme benzínový křovinořez který má silnější motor. Křovinořez Hitachi je prodejci upřednosťnovaný stroj!! Hitachi je japonský výrobce zahradní techniky, není vyroben v Čína.

Vybrat si elektrický nebo benzínový křovinořez?
Co je lepší elektrický nebo benzínový křovinořez.

Křovinořezy vybrat

Elektrické křovinořez: Cenově nejlevnější je elektrický křovinořez, negativem je prodlužovací kabel, který musíte za sebou tahat a výkon motoru.

Benzínové křovinořez: Valná část výrobců nabízí křovinořez s 2-taktními motory, které jsou většinou lehčí a levnější než 4-taktní křovinořezy. Většinou jsou doporučované 4tatkní motory.
Výhodou benzínových křovinořezů se 4 taktním mototrem je jejich delší životnost motoru, nižší hlučnost, odpadá míchání paliva s olejem a větší bezporuchovost motoru. Zásadní výhodou 4 taktních křovinořezů jsou nižší vybrace které se přenáší na člověka.!
K většině značkových krovinořezů jsou bývají přibaleny dvě žací hlavy- žací hlava se strunou a žací hlava s nožem.Některé vybrané křovinořezy značek BleuBrid Ryobi, Homelitlze přikoutpit  jako příslušenství nůžky na živé ploty, kultivátor, rětezovou pilu nebo foukač.
Pokud si vybáráte křovinořez vybírejte si podle výkonu motoru, podle výrobce křovinořezu, tvaru rukojeji a držadla.
Výhodu je pokud  je křovinořez opatřen antivibračním systémem, jestli je součástí dodávky popruhy na tělo.
Vždy si projděte co je součástí křovinořezy.
použito textů z různých zdrojů např: http://www.hobby-planeta.cz/b/krovinorezy/

Dakr Tenton Enduro

7. července 2010 v 17:35
Pod pojmem Dakr Tekton Enduro se skrývá stroj - bubnová sekačka. Bubnová sekačka je určena pro velké pozemky s vysoukou trávou nebo nálety. Sekačka sekanou trávu řádkuje. Takto usečená tráva lze dále použít ke krmení zvířat, sušení, podestýlce atd. Sekačka bubnová DAKR Tekton Enduro 6,5 HP.

Dakr Tekton Enduro se dodává s mulčovačem. Mulčovač je sekačka která trávu rozseká na malé kousky, které zůstanou ležet.  Mulčovač je vhodný také pro na nálety,malá křoviska, hustou trávu , kterou nebudete sbírat.


Příklad bubnové sekačky:
Dakr tekton mulčovač

Jakou značku při výběru sekačky na trávu

7. července 2010 v 16:13
Sekačky na trávu vyrábí desítky firem a značek. Nevíte jakou značku sekačky si vybrat?
Záleží, jestli si přejete mít sekačku levnou nebo kvalitní. Kompromis není téměř možný. Mít kvalitní sekačku za 1500kč je nemyslitelné.
Některé značky se specializují na "nízkonákladové sekačky". Levná sekačka bývá elektrická s plastovými kolečky, absencí aerodynamiky a těžkou manipulovatelností. Levná benzínové sekačky tvářící se jako kvalitní mohou být s benzínovým motorem v celoplastovém těle. S odstrašujícím případem jsem se setkal v Tesco v regále vedle plastového dětského zahradního bazénku. Sekačky raději nejmenovaného výrobce měla noname benzínový motor
a plastový zbytek. Co asi udělá plast pokud je ve styku s horkým motorem, vibracemi a tlaky? Cena necelých 5000 Kč za plastovou benzínovou sekačku bylo opravdu znát.
Značky specializující se na kvalitu sekačky poznáte tak, že mívají různá ocenění, certifikáty a hlavně splňují svoji funkci. Sekačky dokážou posekat vyšší trávu i trávu která je vlhká. Sekačka dokáže dobře sbírat do koše, jednoduše se pohybuje v nerovném terénu nebo s těžkým košem. Špičky mezi kvalitními značkami sekaček mají vynikající motory, prokluzující fíbrové podložky snižující pravděpodobnost zničení motoru při nárazu do kamene. Kvalitní sekačky mají možnost sehnání náhradního dílu a servisu.
To je jen výčet rozdílu mezi levnými sekačkami a kvalitními sekačkami. Značky specializující se na kvalitní sekačky jsou například Yard-man, Weibang, Honda, Dakr, Vari některé modely Hecht . Levné sekačky jsou například Alko, Rolsom, Hecht, Brill.
Vždy záleží na konkrétním modelu a jeho předpokládanému využiti.
Pravděpodobně Vám bude stačit sekačka za 2000kč na předzahrádku o velikosti 100metrů čtverečních. Sekačka stejné značky za 15000Kč Vám může dobře sloužit i na pozemek o výměře 1000metrů.

Čištění okapů, střech od mechu, listí

7. července 2010 v 16:11
Čištění okapů, střech od mechu, listí ze ze země pomocí vodního čističe.
Potřebujete očistit střechu od mechu či lišejníku? Firma Nilfisk prodává vysouvací tyč kterou vysunete do 4 metrů a dalších 7 metrů dokáže vodu stříkat. Tato tyč se připojí do vysokotlaký čistič s tlakem do 60barů. Cena této tyče je cca 2 500Kč a chemie za cca 500Kč.


Pomocí tyče na čištění mechů a lišejníků ze střech lze čistit i karavany auta atd..