Listopad 2011

Obi Namir Bauhaus motorové pily

24. listopadu 2011 v 16:30 Motorové pily
Pokud hledáté levné nebo kvalitní motorové pily je vhodné se poradit s odborníky. V Obi či Bauhaus Vám velmi pravděpodobně poradí člověk který neměl školení, nebo který nemá o pilách představu. Specializovaní prodejci zahradní techniky jsou školení a mají osobní zkušenost. Motorové pily známých značek jsou pily Dolmar, Makita, Stihl. Tyto motorové pily najdete i na internetu kde si je můžete prohlédnout.

Motorové pily Dolmar

23. listopadu 2011 v 20:05 Motorové pily
Motorové pily Dolmar jsou jednou z nejznámějších a nejuznávanějších značek. Pokud se konají závody mezi motorovými pilami pravidelně vyhravájí dvě značky - Dolmar nebo Stihl. Motorové pily Stihl jsou známější a také si za to nechají zaplatit. Motorové pily Dolmar byly jedny z prvních které spatřili světo světa, existují více jak 70 let. Dolmar pily se vyrábí od 40let dvacátého století. První benzínové motorové pily měli vanklův motor. DOLMAR patří k nejvýznamějším výrobcům benzínového nářadí na světě. Vyvíjí, vyrábí a distribuje velmi kvalitní stroje se spalovacími motory.

Motorové pily

2. listopadu 2011 v 15:04 Motorové pily
Motorové pily se vyrábějí v mnoha výkonech, provedeních a mnoha kvalitách. Pro běžné hobby používání jsou motorové pily v řádových cenách kolem 3 -5 tisíc korun. Tyto motorové pily mají méně tlumení vibrací které jdou do rukou. Méně kvalitní a levné motorové pily mají nižší výkony a pila se dusí. Spotřeba paliva a oleje je proti kvalitní motorové pile vyšší.
Jeden výrobce motorové pily může vyrábět více modelů svých pil, které mohou být určené jak pro hobby použití tak jiné modely vhodné pro profi použití. Rozdělení motorových pil:
Typ motoru pil
zamýšlené používání pily
  • hobby pily (levné)
  • profi pily (kvalitní)
Druhy speciálních motorových pil
  • vyvětvovací motorové pily - pily vhodné do jedné ruky na vyřezávání větví ze stromů
  • farmářské profi pily - do lesů
  • závodní - soutěžní motorové pily