Prosinec 2011

Křovinořez

19. prosince 2011 v 14:14 Sekačky

Já a křovinořez...

pěkný článeček na křovinořez od blogerky Rýžy
Problém jedna nastal hned v úvodu při oblékání postroje pro křovinořez. Takový ten korzet pro křovnořez...nebo jak se tomu nadává...to opravdu není dělaný na takové lidi jako já - popruhy se všude motají. Sice nejsem žádná éterická bytost, ani bych se nemohla převkékat za násadou od koštěte, avšak do ramenatého chlapíka s devadesáti kilama mám taky daleko. Takže nastalo utahování a stahování...výsledkem bylo, že ze mě nakonec všude trčely ty šňůrky, avšak záměru bylo dosaženo- popruhy nastavený a křovnořez položený vedle mne.
Druhém problémem bylo nastartovat studený křoviňák. Leč, nakonec (asi po pětadvaceti pokusech) se povedlo taktéž - příště ready start. Pak už stačilo jen si ho zavěsit pěkně nízko u pasu a vrhnout se do sekání. Nebudu to zbytečně prodlužovat, celé dvě hodiny jsem intenzivně likvidovala porost naší zahrady i dvora, dosahující místy až půl metru.
Jen ten výsledek po řezání po pohrabání to vypadá tak trošku."ohryzaně", ale lepší než nic...navíc, na to že to bylo poprvé?:) Sekačka je lepší stroj na sekání trávy.
--------------------------------
Protože jsem byl postaven před úkol zakoupit křovinořez na chatu, tak jsem se podíval na internet, co se nabízí. Po krátkém hledání jsem dosplěl k názoru, že hledám křovinořez v levné kategorii, což znamená produkt do ceny okolo maximálně 5-ti tisíc korun. Křovinořezyv této cenové relaci jsou již celkem dobré a mám na výběr z několika produktů.
Křovinořezy jako sekačky
Nabízí se mě značky například Hecht nebo HomeLite. Na webovém obchodě si najdete v kategorii křovinořezy našel 7 křovinořezů pod Kč 5tisíc. Podle napsaných parametrů, které jsem považoval za důležité, tedy výkon křovinořezu, cena a záběr, jsem si vybral Benzinový křovinořez Homelite F 3045, který disponuje výkonem 1100W a záběrem 46cm za cenu 4891,- jsem ho zhodnotil jako nejlepší z nabídky.
  • Křovinořez Homelite benzínový HBC 30 SBS
  • Benzinový křovinořez Homelite F 3045
  • Křovinořez Hecht 126
  • Křovinořez HECHT KENDO C26M
  • Křovinořez Homelite benzínový HBC 26 SJS
  • Motorový křovinořez Hecht 132