Leden 2012

Sněhové frézy a krbová kamna v zimě

31. ledna 2012 v 15:38 Kamna
Blížící se mrazy prověří naše vybavení. Pokud sněhové frézy Vám odklízí sníh před vraty a na cestě, jistě oceníte pokud Vám fréza "naskočí" i v tuhém mrazu. Některé sněhové frézy nastartujete pomocí elektrického startéru, kdy frézu pomocí prodlužovačky připojíte na standardní zásuvku 230V a stisknete tlačítko. Frézu potom není nutné nekonečně krát nahazovat - starovat.
Kvalitní sněhové frézy mají kvalitní plastové prvky na frézé. Levné frézy mají ušetřeno na i nalevných plastech které mohou ve velkých mrazech lehce prasknout nebo při častém střídání teplot mohou prasknout. Časté reklamace jsou na táhla a lanka sněhových fréz, které jsou v mrazech namáhány.
Kamna a krbová kamna poběží v nálsledujících dnech také naplno. Pokud máte čistý komín, průchodné kouřovody a vhodná kamna, tak s velkou pravděpodobností jste připraveni na tuhé mrazy. Kamna na tuhá paliva lze v dnešní době kombinovat, kamna spalují dřevo, pelety, brikety a někdy i uhlí a koks.
Kamna pořídíte u specializovaných prodejců, kteří mají zkušenosti s prodejem.

Kamna z Mountfield či jinde?

18. ledna 2012 v 17:20 Kamna
Kamna klasická či krbová kamna z Mountfield jsou pekně drahá. Kamna od Mountfield začínají na ceně
zdroj obrázek: Mountfield
Krbová kamna Abeki II s výměníkem
cena je:18 573,-

Dle parametrů se podobají kamnům "Krbová kamna NOVAPACK ANNA I s výměníkem" za 16 470,- Kč. Proti kamnům Novapack Anna, jsou kamna od Mountfield Abeki dražší téměř o 20%.
Pokud máte zkušenosti s kamny, napište do diskuse pod článkem jaké jsou Vaše zkušenosti s kamny od Mountfiled. Jiní prodejci nabízejí levná a kvalitní kamna, či krbová kamna.